VAKCINACE PROTI VZTEKLINĚ A POVINNÉ ČIPOVÁNÍ PSŮ
více najdete ZDE...

INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ
NAJDETE ZDE...

ROZPIS SLUŽEB LÉKAŘŮ
najdete ZDE...

VAKCINACE, Preventivní a léčebná činnost Chirurgické zákroky Odběry krve, moči a ostatních vzorků Asistence při porodu a poradenství pro chovatele Poradenství ve výživě Čipování, vydávání pasů,

VAKCINACE PROTI VZTEKLINĚ A POVINNÉ OČIPOVÁNÍ PSŮ

Vážení majitelé pejsků, pokud chodíte na hromadné očkování psů pořádané Městskou částí Brno - Bystrc, chtěli bychom tímto upozornit, že byla schválena novela veterinárního zákona, která říká, že s účinností od roku 2020 musí být každý pes, který se k veterinárnímu lékaři dostaví na očkování proti vzteklině, zároveň očipovaný.

Jinými slovy, veterinární lékař již od roku 2020 nebude moci naočkovat proti vzteklině neočipovaného psa. Čekáme na oficiální vyjádření Komory veterinárních lékařů a jejich právníků k tomuto nařízení, může se stát, že se budou muset nenačipovaní psi v příštím roce naočkovat na vzteklinu znovu, protože neoznačený pes nebude mít platnou vakcinaci na vzteklinu

Bohužel oficiální vyjadření bude známo až koncem května. Protože hromadné očkování je letos naplánované v termínu 16.5. a 23.5.2019, doporučujeme majitelům nečipovaných psů navštívit veterinární ordinaci před termínem hromadné vakcinace.

Není potřeba se obávat. Úkon je to jednorázový, s minimálním rizikem poškození zdraví psa. Čip velikosti rýžového zrna je umístěn v aplikační jehle, pomocí které se vpraví čip pod kůži, kde setrvá po celý život psa. Čip lze přečíst pomocí čtečky, kterou dnes disponuje téměř každý veterinární lékař či útulek.

Přidanou hodnotou tohoto úkonu je skutečnost, že psa lze zaregistrovat do databáze čipovaných psů. V případě ztráty psa jej pak může nálezce pomocí čipu identifikovat a díky databázi nalézt jeho majitele.

Veterina Bystrc s.r.o., Kubíčkova 8
Copyright VETERINA Bystrc 2014