VAKCINACE PROTI VZTEKLINĚ A POVINNÉ ČIPOVÁNÍ PSŮ
více najdete ZDE...

INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ
NAJDETE ZDE...

ROZPIS SLUŽEB LÉKAŘŮ
najdete ZDE...

VAKCINACE, Preventivní a léčebná činnost Chirurgické zákroky Odběry krve, moči a ostatních vzorků Asistence při porodu a poradenství pro chovatele Poradenství ve výživě Čipování, vydávání pasů,

DŮLEŽITÉ INFORMACE - VAKCINACE

Vakcinace je základní způsob prevence, která zvíře chrání před nakažlivými chorobami.

Štěňata získávají malé množství protilátek od matky prostupem přes placentu a poté mlezivem v období 24 hodin po narození. Tyto protilátky se udržují vysokou hladinu asi do 6 týdne věku, poté klesají. Od 6 týdnů věku proto začínáme s vakcinací, kterou je nutné opakovat za 2 - 4 týdny z důvodů působení mateřských protilátek a tím likvidaci vakcinačních protilátek. U štěňat se provádí vícenásobná očkování, protože imunitní systém štěněte je vyzrálý až po 12 týdnu věku, tedy třetí vakcinaci.

Koťata si dokáží vytvořit dokonalou imunitu od 3 měsíců věku. S očkováním začínáme v 9 týdnu věku a přeočkujeme po dosažení 12 týdne.

Králíky očkujeme proti dvěma závažným virovým onemocněním - moru králíků a myxomatóze. U králíků chovaných pouze v domácnosti se tato onemocnění téměř nevyskytují, ale přesto doporučujeme vakcinaci, jelikož k přenosu těchto onemocnění dochází krev sajícím hmyzem - komáry. Králíky lze také očkovat proti trichofytóze - mykologické onemocnění. Většinou se očkuje léčebně a to s revakcinací za 8 - 12 dnů. Vakcinace preventivní má význam v chovatelských zařízeních s větším počtem zvířat. Dalším onemocněním králíků je pasteurelóza, proti které se očkují ale především zvířata ve velkochovech.

Vakcinace fretek spočívá ve vakcinaci proti psince a dále vakcinaci proti vzteklině.

Copyright VETERINA Bystrc 2014